III EDYCJA
21 października trzecia grupa uczestników rozpoczęła swoją przygodę z projektem „Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce w procesie kształcenia”. Tym razem gościmy nauczycieli z województwa mazowieckiego (z wyłączeniu m. st. Warszawy), świętokrzyskiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Pierwsze zadania i wyzwania już za uczestnikami, więc możemy pochwalić się pierwszymi pracami powstałymi w ramach warsztatów.
I kolejna próbka możliwości naszych uczestników. Ponownie było twórczo, radośnie i kolorowo, choć nie zabrakło też dyskusji na tematy trudne, związane z wyzwaniami jakie stoją dzisiaj przed nauczycielami i uczniami. Fot. Berenika Zimończyk
Kolejny zjazd odbył się w świątecznej atmosferze. Na zajęciach królował zaś Bazyliszek. Wyzwaniem dla naszych uczestniczek było ulepienie z gipsu jego postaci. Rezultaty tej pracy prezentujemy poniżej. Fot. Berenika Zimończyk
Po zimowej przerwie wróciliśmy do zajęć. Nadal jest bajkowo, twórczo, czasem wesoło, czasem trochę bardziej poważnie. I coraz bliżej zakończenia, podczas którego zaprezentowane zostaną efekty pracy naszych uczestniczek i ich uczniów. Fot. Berenika Zimończyk,
Finałowy zjazd III edycji projektu odbył się w Dłużewie. Przez pięć dni nasze uczestniczki zmagały się z nowymi wyzwaniami. Próbkę powstałych podczas pleneru prac prezentujemy poniżej. A potem pozostało nam już tylko pożegnanie. 28 czerwca prorektor ds. naukowych prof. Jacek Martusewicz i kierownik projektu dr Ewa Muszyńska wręczyli kursantkom certyfikaty uczestnictwa. Nie mogło też na pożegnanie zabraknąć oprowadzenia po 28. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, które akurat odbywa się w murach Akademii.
II EDYCJA
Bajkowa atmosfera i niezapomniane wspomnienia. Po 10 dniach warsztatów śmiało możemy mówić o udanej II edycji projektu „Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce w procesie kształcenia”. Uczestnicy i uczestniczki mieli wiele intrygujących zdań do wykonania. Efekty ich pracy będzie można obejrzeć na listopadowej wystawie podsumowującej cały projekt.
3 lipca 2021 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 oficjalnie otworzyliśmy kolejną - drugą edycję projektu „Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce w procesie kształcenia”. Wydarzenie zainaugurowało przemówienie prorektora ds. nauki prof. Jacka Martusewicza. Głos zabrała także kierowniczka Studium Pedagogicznego dr Ewa Muszyńska. W ten sposób rozpoczęliśmy 16-dniowy cykl warsztatów dla nauczycieli i nauczycielek.
I EDYCJA
2 marca 2019, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39
Przemówienie prorektora ds. nauki i rozwoju prof. Wiktora Jędrzejca oraz wykład inauguracyjny dziekana Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną prof. Wojciecha Włodarczyka rozpoczęły pierwszą edycję warsztatów w ramach projektu „Bajki, baśnie i legendy jako pretekst do rozmów o sztuce w procesie kształcenia”, adresowanego do nauczycieli uczących plastyki w szkołach podstawowych z województw: lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
2 marca 2019, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39
Pierwszy dzień warsztatów.
Pierwsze rysunki, pierwsze rozmowy, pierwsza wymiana doświadczeń — nauczyciele, którzy zostali zakwalifikowani do projektu, rozpoczęli razem z osobami prowadzącymi warsztaty: dr Ewą Muszyńską oraz mgr Bereniką Zimończyk wspólną podróż w świat bajek, baśni i legend. Zajęcia plastyczne szybko zintegrowały uczestników projektu.